Baroko sakralinės architektūros paminklai Lietuvos regionuose

Vienas ryškiausių Baroko epochos paminklų Lietuvoje – Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis, kuris pradėtas statyti 1667 m., o baigtas 1712 m. Jo statybas inicijavo ir lėšas skyrė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Kristupas Zigmantas Pacas. Ansamblį suprojektavo architektas Džambatista Fredianis. Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis šiais laikais garsėja jame vykstančiais koncertais ir kitais renginiais, ten rengiamomis ekskursijomis.

Pagrindinis Pažaislio ansamblio statinys – Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia.

Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblio teritorijoje nuo 1996 m. kasmet rengiami Pažaislio muzikos festivaliai.

Tytuvėnų bažnyčia ir bernardinų vienuolynas įkurti XVII a. pradžioje. Į architektūrinį ansamblį įeina Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčia, šventorius su Kristaus laiptų koplyčia, dviaukščio vienuolyno mūrai ir ansambliui priklausantys ūkinės paskirties pastatai. Ansamblio fundatorius – LDK politinis veikėjas Andrius Valavičius.

Virtualus Tytuvėnų paveldo turas.

Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčia pašventinta 1635 m. Bažnyčios architektūroje akivaizdūs gotikos, renesanso ir baroko stilių elementai. Gotikos įtaka matyti iš netinkuoto raudonų plytų eksterjero mūro. Renesanso įtaka ryški šoniniuose bažnyčios fasaduose: pusapskričiai langai, sieniniai dorėniniai piliastrai tarp bažnyčios langų. Šiandien matomas 1735 m. pristatytas pagrindinis dvibokštis bažnyčios fasadas su prieangiu yra vėlyvojo Baroko epochos stiliui būdingų formų.